Enter your keyword

سرمایه گذاری بر سکتور معادن افغانستان

Beautifully suited for all your web-based needs

سرمایه گذاری بر سکتور معادن افغانستان

سرمایه گذاری بر سکتور معادن افغانستان

به اساس سروی سازمان زمین شناسی ایالات متحده آمریکا،  ارزش ۳۰ درصد از ذخایر طبیعی افغانستان به بیش از ۳ تریلیون دالر میرسد.
این ثروت طبیعی شامل معادن آهن٬ فلزات قیمتی  و منرالهای استراتیژیک مانند لیتیوم  و یورانیم  نیز میباشد.
تحقیقات نشان داده است که افغانستان دارای ۱۴۰۰ نوع مواد معدنی بوده که اکثریت این معادن از لحاظ اقتصادی دارای ارزش فوق العاده بالایی میباشند.

برخی از معادن افغانستان از لحاظ کیفیت و سهولت استحصال در تمام جهان بی مانند است.
ویژگی دیگر معان افغانستان اینست که برعلاوه ی نزدیک بودن به شهرهای بزرگ افغانستان٬ به پیمانه ی زیاد در سطح زمین قرار دارد٬ برخلاف معادن بسیاری از کشور های دیگر که باید برای استخراج آن به اعماق زمین رفت.
نافذ شدن قانون جدید معادن٬ بوجود آمدن فضای مناسب سرمایه گذاری در افغانستان و توجه به شفافیت و سهولت هرچه بیشتر در قراردادها باعث شده است تا سرمایه گذاران زیادی علاقمند سرمایه گذاری در معادن افغانستان شوند.
مسؤلان وزارت معادن و پطرولیم افغانستان میگویند که متخصصان این وزارت توانسته اند در جریان چند سال تلاش شان بیش از ۱۴۰۰ منطقه ی معدنی را درین کشور شناسایی نمایند که بعضی ازین معادن در جهان بی نظیر است٬ مانند معدن مس ولایت لوگر که دومین معدن بزرگ مس در جهان میباشد.
همچنان متخصصان زمین شناسی افغانستان نقشه ی مکمل زمین ها و کوه های افغانستان را علاوه بر مناطق معدنی آن با رهنمایی های کامل ترتیب داده اند تا شرکت های داخی و خارجی در استخراج معادن از آن به عنوان رهنما استفاده کنند.
هرچند به گفته ی ( کریس فرنوت ) یکی از اعضای مؤسسه ی زمین شناسی ایالات متحده امریکا٬ شرکت های استخراج معدن در سراسر جهان همیشه با دشواریهای زیادی از جمله مشکلات امنیتی روبرو اند٬ ولی آنچه بیشتر از همه برای شرکت ها مهم است٬ توسعه دادن و استفاده ی اعظمی ازین منابع است٬ که ازین جهت کار شرکت ها در افغانستان آسانتر خواهد بود٬ زیرا دولت افغانستان برای انکشاف سکتور معادن وحمایت از سرمایه گذاری بر آن اراده ی قاطع دارد.
درین اواخر٬ وزارت امور داخله ی افغانستان نیز تعداد زیادی از نیروهای امنیتی را برای تأمین امنیت و حفاظت هرچه بیشتر معادن و شرکت های سرمایه گذار در سراسر این کشور مستقر نموده است٬ تا زمینه را برای سرمایه گذاری های کوچک و بزرگ درین کشور از هر جهتی مساعد سازد.

مسند

No Comments

Post a Comment

Your email address will not be published.